Reklama

Roladki z indyka

Jeśli nie masz plastrów piersi z indyka/kurczaka, ale cały kawałek, to przygotuj go w pięknych plasterkach do zawinięcia.
Znalazłem piękne plastry indyka, ale poza tym kawałki mięsa myjemy i wycieramy dobrze serwetkami kuchennymi, a jeśli kawałki są za grube, przerzedzamy je ostrym nożem, oddzielając kawałek mięsa w miejscu, w którym jest grubszy i kroimy go wychodzimy na zewnątrz, ale nie do końca i zatrzymujemy się z nożem, gdy zbliżamy się do końca.

Robimy to tylko z kawałkami, które są grubsze i muszą być równe ze wszystkich stron, aby móc uformować piękne bułeczki. Plasterki mięsa układamy na siekaczu, na nie kładziemy folię spożywczą i lekko ubijamy z obu stron, jak w przypadku sznycli, tylko na tyle, aby nadać im kształt i trochę się rozciągnąć, następnie doprawiamy solą, pieprz i czosnek granulowany z obu stron.
Teraz przygotowujemy wszystkie składniki na bułki.
Umyj szpinak, pokrój grzyby i paprykę julienne. Napełniając bułki wybrałem 3 opcje:
1-Kawałek mięsa, plaster sera, plaster szynki, zawiń bułkę, a następnie wbij 2 lub 3 wykałaczki, aby ją uszczelnić, uważając, aby przekłuć bułkę od góry do dołu.
2-Kawałek mięsa, ser, liście szpinaku i bułki
3-Kawałek mięsa, sera, pieczarek i 3 plastry papryki, następnie zawinięte.
Po przygotowaniu bułek w dużej misce mieszamy jajka, dodajemy odrobinę soli i mąki w deszczu, następnie mieszamy do ujednorodnienia masy, aż otrzymamy pastę nie za gęstą, ale nie za rzadką, żeby też ściekała dużo z rolki, więc gdzieś pośrodku. Jeśli uważasz, że potrzeba trochę więcej mąki, możesz dodać więcej!
Teraz każdą bułkę maczamy w mieszance jajecznej i smażymy na średnim ogniu w kąpieli z gorącym olejem, bo muszą wejść do środka. Zostawiamy je z obu stron, aż staną się złociste i lekko rumiane. Wyjmujemy je na papierowych ręcznikach, bo chcemy, żeby nadmiar oleju odciekł.
Te z szynką i serem zostawiam, bo po maczaniu ich w mieszance jajek i mąki, dodatkowo panieruję je w bułce tartej i smażę na małym ogniu.
Kiedy trochę przestygną, wyciągamy wykałaczki i możemy je pokroić. Świetnie prezentują się na talerzach z innymi przystawkami i można je jeść na ciepło lub na zimno. Można je zrobić także z wieprzowiny, my jednak wolimy kurczaka lub indyka, bo są bardziej miękkie i delikatne. Życzę dobrego gotowania i smacznego!

Reklama
Reklama